„Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo” - 2 projekt

plakat aktywizacja2

05 lipca 2022

Odprężone i szczęśliwe, że spróbowały czegoś nowego - tak właśnie kończyły dzisiejsze zajęcia jogi uczestniczki projektu "Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo - 2 projekt". Grupa 20 osób spotkała się Wiejskim Ośrodku Kultury w Rogowie z instruktorką - Panią Jolantą Wójcik, by poprawiać sprawność i kondycję ciała. Prowadząca zadbała o atmosferę sprzyjającą relaksacji, opowiedziała czym jest joga i jakie są zasady treningu, do którego wykorzystano zakupione w ramach projektu maty, bolstery (wałki), klocki i paski. Wyciszenie ciała i umysłu to nie jedyny plus tych zajęć - uczestnicy projektu mają okazję do integracji oraz (jak podkreślała trenerka) poświęcenia kilku godzin w tygodniu na kształtowanie sylwetki i wzmocnienie mięśni. Zgodnie z założeniami projektu zrealizowane zostaną 32 godziny jogi. Wkrótce w ramach projektu odbędą się warsztaty rękodzielnicze (ceramiczne, malowania na drewnie, florystyczne nawiązujące tematyką do Świąt Wielkiej Nocy, florystyczne nawiązujące tematyką do Świąt Bożego Narodzenia, świeczkarskie, tworzenia lasu w słoiku). Ponadto uczestnicy skorzystają ze spotkań grupowych z psychologiem. Podsumowanie projektu nastąpi podczas spotkania otwartego połączonego z wystawą prac. Realizacja całego projektu zakończy się do 31.12.2022 r. Projekt Gminy Rogowo został wybrany do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014- 2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga1

 

12 lipca 2022

O emocjach z psychologiem
Trwa cykl warsztatów motywacyjnych, organizowanych w ramach projektów realizowanych przez Gminę Rogowo pn. „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – 1 projekt” oraz „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – 2 projekt”. W każdym z projektów bierze udział grupa 20 osób. Grupowe warsztaty motywacyjne prowadzone są przez psycholog Agnieszkę Maję Rzeczewską. Ich celem jest podniesienie motywacji uczestników do działania, chęci zmiany swojej sytuacji życiowej, dostrzegania szans i radzenia sobie z sytuacjami stresowymi. Spotkania z psychologiem pomogą zidentyfikować swoje mocne strony i określić zalety pracy w grupie, wzmocnić samoocenę, uzyskać wsparcie przy radzeniu sobie z trudnościami w relacjach międzyludzkich. Projekty Gminy Rogowo zostały wybrane do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-
2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga2

 

25 lipca 2022

Powstały małe dzieła sztuki

Na co dzień Pani Karolina Meler prowadzi w Wąpielsku pracownię ceramiczną Melerart. Dziś poprowadziła w Rogowie warsztaty ceramiczne dla uczestników projektu pn. „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo - 2 projekt". Prowadząca opowiedziała o swojej pasji do ceramiki, później wytłumaczyła tajniki sztuki lepienia z gliny. I nawet nie wiemy kiedy, a w grupie wyzwoliły się podkłady twórczej inwencji.
Wykorzystano glinę, narzędzia i szkliwo, a powstały kolorowe serduszka, anioły, figury mniejsze i większe, idealne i te odrobinę od ideału odbiegające. Praca w glinie rozwija zdolności manualne, ma także właściwości terapeutyczne, wycisza i relaksuje, tak więc z sali wszyscy wychodzili zadowoleni z efektów swojej pracy.
Warsztaty, zakup niezbędnych surowców i narzędzi, obiad dla uczestników i serwis kawowy w przerwie – wszystko to było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga3

 

28 lipca 2022

Tego jeszcze nie było! Śląsko-borowiackie wesele sztygara w Górniczej Wiosce!
Uczestnicy projektów "Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo" byli gośćmi na weselu Eryka i Zosi. Poznajecie Państwo Eryka? Pan Ireneusz odnalazł się w tej roli znakomicie!
- Mam ponad 60 lat, ale na takim weselu jeszcze nie byłam! - mówiła w drodze powrotnej jedna z kobiet biorących udział w wyjeździe.
Projekty realizowane w ramach projektu grantowego Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania – Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ.
Współfinasowane ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, Działanie 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR.

joga4

 

21 września 2022


Kompozycje w jesiennym klimacie
Uczestnicy projektu pn. „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo - 2 projekt" spotkali się dziś w Panią Martą Kabacińską, by wziąć udział w warsztatach wykonywania kompozycji z wykorzystaniem wrzosów. Najpierw powstały wiklinowe wianki – doniczki, pośrodku których umieszczono wrzosy. Na koniec dodano kolorowe kokardki ze wstążki i dekoracja gotowa! Po krótkiej przerwie Panie będą uczyły się tworzyć las w szkle. Warsztaty, zakup niezbędnych surowców i narzędzi, obiad dla uczestników i serwis kawowy w przerwie – wszystko to było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

 joga5

27 września 2022


Zakończenie zajęć jogi
Do pierwszych zajęć podchodziły sceptycznie, nie wiedziały czy poradzą sobie w trakcie ćwiczeń, ale już pierwszy kontakt z asanami sprawił, że stały się gorliwymi adeptkami jogi. Zajęcia cieszyły się wysoką frekwencją, bo przecież to nie tylko ćwiczenia. Uczestniczki projektu „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – projekt 2” miały okazję do spotkania, rozmów, relaksacji.
Dzięki Pani Jolancie Wójcik – instruktorce, poznawały kolejne pozycje, rozluźniały i wzmacniały ciało, co wyraźnie wpływało na komfort jego funkcjonowania.
Zgodnie z założeniami projektu zrealizowano 32 godziny jogi. Dziś odbyły się ostatnie zajęcia, dlatego nadszedł czas na podziękowania i podsumowanie.
Grupa 20 osób spotykała się Wiejskim Ośrodku Kultury w Rogowie. Do treningu wykorzystano zakupione w ramach projektu maty, bolstery (wałki), klocki i paski.
Projekt Gminy Rogowo został wybrany do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga6

5 października 2022


Urok własnoręcznie zrobionych świec
Trwa cykl warsztatów w ramach projektu Gminy Rogowo pn. „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – projekt 2”. W poniedziałek (3 października) jego uczestnicy spotkali się w sali narad Urzędu Gminy, by pod okiem Pani Agnieszki Hila z Wioski Mydlarskiej Teodoryk, własnoręcznie wykonać świece.
Niezbędne były zakupione w ramach projektu szklane naczynia, wosk żelowy, różnego rodzaju dekoracje do zatopienia w wosku, parafina i inne materiały.
Przy pomocy prowadzącej Panie chętnie tworzyły swoje świece sojowe, parafinowe i żelowe. Oczywiście każda z nich została ozdobiona, by stać się oryginalną ozdobą i stanowić pamiątkę po tych zajęciach. Mieszkanki gminy Rogowo po raz kolejny pokazały, że tkwi w nich ogromny potencjał!
Projekt Gminy Rogowo został wybrany do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga7

25 października 2022


Powstały piękne wieszaki
Uczestnicy projektu pn. "Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo - projekt 2" spotkali się dziś z Panią Karoliną Meler, prowadzącą pracownię Melerart. Tym razem, podczas zajęć prowadzonych w sali narad Urzędu Gminy w Rogowie, Pani Karolina pokazała jak krok po kroku wykonać kolorowe, niezwykle dekoracyjne wieszaki.
Panie chętnie przystąpiły do wykonania swoich projektów, a później z radością prezentowały gotowe dzieła. Teraz będą one ozdobą domów naszych artystek.
Projekt Gminy Rogowo został wybrany do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga8

 

Świąteczne stroiki
Za kilka dni będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia, zatem czas na wykonywanie stroików! Do dzieła przystąpiły więc uczestniczki projektu "Aktywizacja i integracja mieszkańców gminy Rogowo".
Warsztaty prowadziła Pani Marta Kabacińska.
Jakie powstaną stroiki – przede wszystkim zależy to od pomysłu i materiałów, jakie są do dyspozycji. Jednak, nawet jeśli panie wykorzystują takie same elementy, nie zdarzają się identyczne! Każdy jest wyjątkowy!
Do najpopularniejszych, tradycyjnych dekoracji świątecznych należą stroiki bożonarodzeniowe z gałązkami igliwia w roli głównej. Panie mocowały więc gałązki do specjalnie przygotowanych krążków i w dekoracyjnych misach, następnie dodawały kokardy, szyszki i bombki.
Teraz stroiki przypominać będą o nadchodzących świętach.
Projekt Gminy Rogowo został wybrany do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga9

30 grudnia 2023 r.


Podsumowanie projektów
Koniec roku sprzyja podsumowaniom i ocenom tego, co udało nam się w mijających miesiącach dokonać. 30 grudnia 2022 roku w Urzędzie Gminy w Rogowie podsumowano przebieg dwóch projektów, które Gmina Rogowo realizowała od kwietnia 2022 r.: „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – projekt 1” oraz „Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Rogowo – projekt 2”.
Uczestników projektów powitał wójt Zbigniew Zgórzyński. Serdecznie podziękował wszystkim osobom, które zdecydowały się wziąć udział m.in. w wyjazdach, warsztatach i spotkaniach. Włodarz podkreślił, że dla samorządu bardzo ważne są działania inwestycyjne, jednak najważniejsze są te projekty, które mają wymiar społeczny, bezpośrednio wpływają na mieszkańców gminy, ich integrację i pobudzanie do aktywności.
Także uczestnicy projektów wyrażali radość z faktu, że mogli zostać beneficjentami projektów, dzięki czemu korzystali z bogatej oferty zajęć i warsztatów, mieli okazję do spotkań i nabywania nowych umiejętności.
W dalszej części spotkania koordynator Mariola Barańska przedstawiła prezentację multimedialną, która zobrazowała kolejne etapy realizacji działań. Oglądając zdjęcia grupy przypomniały sobie poszczególne wydarzenia. W czasie dyskusji okazało się, że wszyscy są chętni do udziału w tego typu przedsięwzięciach w kolejnych latach.
Projekty Gminy Rogowo zostały wybrane do dofinansowania w ramach Projektu Grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ"”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI, Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR”.

joga10

 

 

 

Sunday the 21st. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów na polityka prywatnosci.

Jesli akceptujesz ciasteczka z tej strony wcisnij.

EU Cookie Directive Module Information